Warsztaty

„Chustonoszenie – warsztaty grupowe i konsultacje indywidualne”

Noszenie w chustach to nie moda, gadżet, czy chwilowa fanaberia. To właśnie chusty oraz miękkie nosidła zapewniają najbardziej naturalny i zdrowy sposób noszenia dzieci – szczególnie  biorąc pod uwagę np. anatomiczną pozycję, która zapewnia prawidłowy rozwój kręgosłupa dziecka (zaokrąglone plecki) oraz bioderek (nóżki rozłożone w pozycji fizjologicznej żabki).
Chusta pozwala również być ze sobą naprawdę blisko, co jest niejako rzeczą naturalną dla dziecka, które przez 9 miesięcy życia płodowego słyszy bicie matczynego serca. Dzieci noszone w chustach, otoczone są nieustanną uwagą i czułością, co w znacznie mniejszym stopniu naraża je na stresujące bodźce. Przekłada się to na poczucie bezpieczeństwa, pozwala rodzicom na szybkie reagowanie na potrzeby dziecka. Wniosek? Dzieci noszone, są często spokojniejsze i szybko usamodzielniają się, lepiej rozwijają się zarówno fizycznie, psychicznie, jak i emocjonalnie.

Nasze warsztaty lub konsultacje indywidualne adresowane są do osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z noszeniem. To spotkanie jest przeznaczone dla rodziców dzieci od 0-5 miesiąca życia (dzieci nie siedzące samodzielnie), a także dla rodziców dopiero spodziewających się maleństwa. Są połączeniem teorii z praktyką. Celem spotkania jest przekazanie informacji o zaletach noszenia dziecka w chustach oraz opanowania podstawowych wiązań – kieszonki i kangura (wiązania przeznaczone od pierwszych dni życia, które z powodzeniem mogą być stosowane również dla dzieci siedzących samodzielnie). Nie ma konieczności posiadania własnej chusty, jest możliwość jej zakupu na warsztatach lub skorzystanie ze stosika warsztatowego. Na miejscu czekają także lale treningowe.

Spotkania prowadzi akredytowany doradca po kursie Akademii Noszenia Dzieci w chustach i nosidłach miękkich mgr Anna Romanowska-Karpińska

„CENNIK I ZAPISY”

Cena warsztatów (grupowych) to 70,00 zł. para rodziców/rodzic z dzieckiem. Zapisujemy maksymalnie 5 par z dziećmi (zajęcia organizujemy przy zgłoszeniu min. 3 par)

Konsultacje indywidualne (1:1) to koszt 100,00 zł. – 1 rodzic lub para rodziców z dzieckiem.

Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie na adres: motylek@list.pl informacji:
1. Imiona i nazwiska uczestników (rodziców i dziecka);
2. Wiek dziecka w dniu warsztatów;
3. Doświadczenie w chustowaniu;
4. Czy uczestnicy posiadają własna chustę, jaką?
6. Kontakt (mail, telefon);
7. Uwagi (niedyspozycje, wrodzone choroby).

Opłaty za warsztaty wnoszone są 7 dni przed planowanym terminem spotkania, nr rachunku bankowego otrzymacie Państwo w e-mailu zwrotnym.

Serdecznie zapraszamy !